Permanentní make-up rtů


Permanentní make-up rtů je dočasná pigmentace pokožky rtů. Speciální barvy (pigmenty) určené pouze pro permanentní make-up se vpravují do svrchní vrstvy pokožky prostřednictvím mikrojehliček a přístroje na permanentní make-up. Permanentní make-up je vždy prováděn nejméně ve dvou návštěvách kosmetického studia. Prostřednictvím permanentního make-upu lze odstranit asymetrii rtů, dodat rtům plnější vzhled nebo svěží barvu rtů.

Způsoby provádění permanentního make-upu jsou:

kontury rtů - s přibývajícím věkem (přibližně od 40ti let věku) u některých žen ustupuje a pomalu mizí obrys rtů, pro tyto klientky je určená tato metoda, která vhodně nahradí chybějící konturu rtů,

tvarování kontur rtů se stínováním - tato metoda opticky zvětšuje objem rtů a dělá je výraznější. Vizuálně tvarování se stínováním připomíná efekt mírně smazané rtěnky, protože střední část rtů není obarvená pigmentem. Tato technika vypadá dobře v každém věku,

akvarelové rty - jemná technika pigmentace rtů, která klade důraz na přirozenost a nejsou jasně vymezené kontury,

přírodní rty Naturelle - tato metoda je vhodná pro zvýraznění rtů bez výraznější změny tvaru, objemu a barvy. Přesto rty jsou mírně výraznější a jasnější,

◽ metoda "Efekt rtěnky" - tato metoda mění tvar a přirozenou barvu rtů. Pigment, který je vybrán klientkou, vyplní celý povrch rtů a vytvoří efekt nanesené rtěnky.

Před aplikací si klientka vybere požadovaný tvar rtů a pigment. Poté je provedena aplikace pigmentu do pokožky za použití lokálně znecitlivujícího krému. Rty jsou po aplikaci výrazné, pigment zesvětlá až po několika dnech (4-5 dnů). Je vhodné několikrát za den používat speciální hojivou a hydratační mast, která rtům usnadňuje regeneraci. Při hojení dojde k zesvětlení rtů přibližně o 40%. Celková doba aplikace je až 120 minut.

Po aplikaci je především je nutné zamezit jejímu kontaktu s vodou po dobu 5 až 7 dnů, zbytečně na upravená místa nesahat, tekutiny přijímat přes brčko a ošetřovat je velmi opatrně.

Po dobu 14 dnů se nedoporučuje chodit na kosmetické ošetření, nenavštěvovat bazény, solária, sauny, vynechat intenzivní cvičení a vyhýbat se prašnému prostředí.

Po 3 až 6 týdnech je nutné provést korekci, protože nelze odhadnout, jak lidské tělo zareaguje na pigment a kolik jej v procesu hojení vyloučí. Jedině tak lze považovat proceduru za dokončenou a těšit se z výsledného efektu.


Cesta k dokonalosti začíná u nás...
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!